Jak na Perex??

29. května 2007 v 19:47 | Elishka |  Věci na blog

Jak na perex? (návod)


Poslední dobou se mi nelíbí to, že na spoustě blogů chybí tzv. perexy. Perex je sdělení, ketré se zobrazí na hlavní stránce. Na konci je tlačítko "Celý článek", které vás přesměruje na celý článek. Pokud je například v perexu napsáno: "Zde jsou fotky Pink!" a vám se Pink nelíbí, nemusíte si je prohlížet.(Pokud chybí perex, prohlídnout si je prostě musíte). Když je na stránce kupříkladu deset článků s fotkami bez perexu, a vy nemáte zrovna nejrychlejší internet, stránka se načítá neuvěřitelně dlouho. s perexem je to mnohem přehlednější. Zde je návod jak na něj. Mimchodem..až do tohoto místa jsem psal perex :)

Text na stránce bez perexu (je na něm ještě starý desing):
Jistě mi dáte za pravdu, že je tento text nepříjemný...a tak málo stačí k tomu, aby se stránka zpřehlednila. Stačí si otevřít nový článek a psát:
A nyní přijde to nejdůležitější. stačí zmáčknout jedno tlačítko. JEDNO TLAČÍTKO. to vás nezabije a návštěvníky potěší. A jaké je to tlačítko?
A teď už stačí jenom psát a psát a psát a psát a psát...
No a jak to celé vypadá na hlavní stránce?
No vidíte...když to srovnáte s prvním obrázkem není to hezčí?
Jo, kdyby se kvůli tomu musely dělat složitý věci, tak s enedivím, že to spoustu lidí nemá. Ale vždyť stačí jen JEDNOU kliknout. No vážně. Stojí vám to za to?
Samozřejmě perex nemá smysl u článků typu: "Dneska se mám fajn, napíšu vám zítra."
Pokud chcete, dejte si článek na blog, pokud jste také příznivci perexu. Jen by bylo dobré uvést mě jako autora, screeny mi daly práci.

zdroj: Cloudy

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 niki niki | 11. června 2007 v 21:05 | Reagovat

ahojik...máš hezkej bloček..doufám že vyhraješ

2 Elishka Elishka | Web | 12. června 2007 v 21:28 | Reagovat

jééééé

děkujuuu :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama